Hakkımızda

TARİHÇEMİZ

           Çakır Lastik Kaplama 1955 yılında Hasan ve Hüseyin ÇAKIROĞULLARI kardeşler tarafından lastik tamiratı üzerine Biga da hizmet vermeye başladı. 1960 yılında gelişimine devam ederek Sıcak Kaplama sektöründe faaliyetine başlamış ve 1965 yılında diğer kardeşlerŞenol ve Şener ÇAKIROĞULLARI da ortaklığa dâhil edilmiştir. Şirketimizin gelişimi ve değişimine ivme kazandırarak sektörün gelişimlerini yakından takip ederek yeni sistem olan SOĞUK SİSTEM KAPLAMA üretimine geçiş yapılarak kaplama sektörünün en yeni teknoloji standartlarına ulaşılmıştır.  Süre gelen değişimleri takip ederek üretimde kalite prensibini benimseyen şirketimiz aynı zamanda gençleşen kadrolarıyla ve yeni yönetimi ile günümüz genç, dinamik, araştırmacı ve değişmeyen ilkemiz   ‘’ ÜRETİMDE KALİTE ‘’  prensibi ile üretim hayatına devam etmektedir.

             Gelişim ve değişimleri yakından takip eden şirketimiz son olarak Türkiye de 24.07.2008 tarihinde Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından resmi gazetenin 26946 sayısında yayınlanarak yürürlüğe giren  ‘’MOTORLU TAŞITLAR RÖMORKLARININ KAPLANMIŞ HAVALI LASTİKLERİ İMALATI UYGULAMASI ‘’  ile ilgili ‘’GÜVENLİ KAPLAMA LASTİK’’ standardı oluşturulmuş ve ECE R-109 regülâsyonu başka bir deyişle  ‘’KALİTE UYGUNLUK BELGESİ ‘’  olarak tanımlanmıştır. Şirketimiz TÜRK STANDARDLARI ENSTİTÜSÜ (TSE) tarafından yapılan gerekli deney ve testlerden geçerek hem tesis ve makina parkı olarak hemde üretilen lastik kaplama kalitesi olarak ECE R-109 KALİTE UYGUNLUK BELGESİNİ alarak sektördeki güvenirliğini belgelemiş ve üretim hayatına sistemin tüm gerekliliklerini yerine getirerek devam etmektedir.

            Ayrıca sektörümüzün diğer bir ihtiyacı olan 7/24 YOL YARDIM aracımız ile hizmetine başlamış olup ihtiyacı olan tüm müşterilerimize bulundukları mevkide 7/24 yol yardım aracımız ile hizmet götürmekte ve müşterilerimizin sorunsuz yola devam edebilmeleri sağlanmaktadır.

            Şirket gelişimlerinin hiç bir zaman bitmeyeceği ve değişmeyen şeyin değişim olacağı bilincinde olan şirketimiz 2016 yılında dünya devi olan PİRELLİ TİCARİ GRUP LASTİK KAPLAMA BAYİSİ olmuş ve bununla da yetinmeyerek 2017 yılında ticari grup PİRELLİ YENİ LASTİK ÇANAKKALE BÖLGE BAYİİ olmuştur. Halen bölge bayiliği devam etmek te olan şirketimiz , 2019 yılında binek lastik grubunda da hizmet vermeye başlamıştır.

            Şirket yönetimimiz yeniliklere açık , teknolojiyi yakında takip eden ve ürettiği ürünleri ile her zaman için değişmez prensibi olan ‘’ ÜRETİMDE KALİTE ‘’  olarak sürdürmekte ve son olarak lastik kaplama sektörünü son teknolojisi  olan ‘’ EKSİZ SİSTEM LASTİK KAPLAMA ( RİNG TREAD ) ‘’ sistemini sektörün dünya devi MARANGONİ markası ile ÜRETİCİ BAYİLİK anlaşması yaparak  şirketimize kazandırmış ve son sistem teknolojiyi müşterilerimizin hizmetine sunmaktadır.

            Yönetim kadromuz da yenilikleri , gelişimleri ve yeni vizyonları ulaşmak amacı ile yenilenerek ailenin üçüncü nesili olan Ömer ÇAKIROĞULLARI yönetim e girerek gelişen ve değişen dünyada genç beyinlere ve yeni vizyonlara ulaşmayı amaçlamıştır.

            Şirketimiz halihazırda ticaret hayatına devam etmek te olup ulke ekonomisine katma değer kazadırmakta ve istisham sağlamaya devam etmektedir.